“Закони категорії передбачають основні напрямки розвитку” (Відносно України)

PDFДрукe-mail

Ідея № 51

Проект-ідея

“Закони категорії передбачають основні напрямки розвитку” (Відносно України)

Візьмемо для прикладу сучасну (2010 р.) Україну. Що на чекає виходячи з філософських законів діалектики, де були допущені помилки в розбудові з 1991 р., що необхідно враховувати поправити, щоб ми швидше досягли позитивних результатів. Тобто досягли за короткий час того, про що декларується нинішньою владою. Бути серед 20 найрозвинутіших країн світу через десять років, тобто в 2020 р.
Першою основною помилкою було, що абсолютно не було враховано філософський закон діалектики “Закон заперечення заперечення”. Ми добре знаємо, що цей закон відображає поступальність, спадкоємність у процесі розвитку предметів, явищ об’єктивної дійсності, тобто по-простому буквально всього.
Сутність закону заперечення заперечення полягає у відображені напрямку форми процесу розвитку в цілому. Якщо конкретніше відображає спадкоємність, як характерну рису процесу розвитку, бо в кожному новому ступені розвитку зберігається те позитивне, що було на попередній розвитку.
Водночас кожний новий ступінь розвитку це не просте механічне поєднання позитивного змісту попередніх стадій розвитку, а перехід у вищу фазу розвитку, ствердження якісно нового, більш багатого змісту.
Умовно процес розвитку можна зобразити у вигляді спіралі. Чому? Оскільки місце повторюваність старого на вищій основі, то виявляється, що розвиток не по прямій, а начебто по спіралі, наближаючись з кожним чином до старого, оскільки повторюваність, віддаляючись нього. Оскільки це нове.
Тобто, після розпаду СРСР нам було необхідно залишити все те позитивне, що було зроблено в попередні роки, відкинути негативні явища, яких теж було достатньо на базі цього почати будувати нашу новітню Україну. Ми замість цього відкинули практично все. це привело до величезних економічних, моральних, соціальних та багатьох інших втрат. Мало того практично при кожному новому керівництві уже в 1991 – 2010 рр. відкидувалось все що було доробком попереднього керівництва. про яку послідовність, спадкоємність не було мови. 19 років на всіх рівнях тільки те робили, що обливали брудом один одного (на всіх рівнях) практично не даючи можливості працювати взагалі на позитивні зрушення.
Зрозуміло, закон діалектики конкретно говорить при такому в дальнійшому нам не скоро вдасться досягти тих позитивних результатів, про ми які ми мріємо.
Важливо підкреслити те, як говориться в цьому ж законі, що розвиток – це складний суперечливий прогрес. У ньому вихідна, низхідна прогрес, регрес.
Тобто, кризи, бувають, - це прогнозовані речі, до яких ми маємо завжди бути підготовленими. не маємо з цього робити трагедії все звалювати
на неї. Вони були, звичайно в перспективі будуть. До цього завжди треба бути готовими.
Саме дивне, що речі (можна назвати певними прийнятими в усьому правилами), ми прекрасно розуміємо, знаємо, - все одно не робимо так, як роблять нормальні люди в багатьох, особливо успішних державах світу.
Перше – без об’єднання зусиль не можна досягти певних позитивних результатів. Це теж стосується всіх сфер діяльності, всіх Якщо говорити про управління на державному то тільки при зусиль Президента, Кабінету Парламенту можливі позитивні зрушення. До 2010 року цього не було. Накінець за 19 років в вдалося об’єднати зусилля цих трьох основних державних інституцій. (До речі це позитивно відчулися в діяльності по багатьох напрямках в Україні). Державна машина працювати як годинник: Поки на кожному повороті одна шестерня влади не перестане обов’язково чіпляти іншу. Але це ще не все. Необхідно на всіх інших рівнях продовжити об’єднання. Тому що поки, блоки та організації продовжуватимуть обливати брудом один одного тільки за те, що то чи інший з політичної сили, блоку – важко досягти позитивних зрушень. Мова не йде про те, що не бути опозиції. Вона бути обов’язково. Але вона, критикуючи, давати конструктивні конкретні пропозиції, звичайно влада, при позитиві, дійсно реальності, враховувати. Тільки так спільно можна рухатись вперед.
Адже на всіх рівнях у ми бачимо, що об’єднання починає домінувати в усіх сферах діяльності. там де об’єднуються, набагато швидше досягають позитивних результатів.
В суспільстві переважна більшість навіть найбільш впливових людей світу зрозуміли, що одному набагато важче. вже минули часи коли світом правила одно, або найбільші країни.
Ми добре пам’ятаємо часи, коли практично з сторони керували світом США, а з сторони Радянський Союз.
А зараз бачимо, що значно змінився. Спочатку виникла велика основних держав світу (США, Канада, Англія, Франція, Німеччина, Японія)
Потім стала вісьмірка. Приєдналася Росія.
Але що бачимо зараз, що практично керівники цих восьми держав висловилися, що управляти основними напрямками світу не силу. Так по пропозиції виникла велика двадцятка, куди ввійшли Австралія, Аргентина, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індонезія, Канада, Китай, Корея, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Турція, Франція ПАР, Японія та Європейський Союз.
Але вже ця двадцятка на в Канаді (26 червня 2010 р.) прийняли рішення для більш ефективної роботи запросити ще ряд країн.
Я абсолютно не сумніваюся, що не багато часу треба чекати, коли зрозуміють що вирішувати глобальні проблеми можна буде тільки коли будуть присутні держави світу найбільших до найменших.
Треба зрозуміти, що настав час, це мають зрозуміти – що Земля це єдине ціле, ми часткою тільки ми спільно зможемо навести на порядок рухатися вперед.
ще ряд прикладів, що практично в усіх регіонах світу відбуваються регіональні об’єднання тих чи інших країн світу. Тільки один приклад (а безліч) це Євросоюз куди входить 27 країн.
теж необхідно щось уже реально вирішувати. Ми би хотіли в Євросоюз. Нас туди поки що не чекають. Це знають всі. що? Ми маємо чекати 10-20 років, поки нас хтось запросить? в якому разі.
На мою думку Україна вже давно мала творення Союзу з Білорусією, Казахстаном іншими країнами, цього хочуть з відповідною конкретною концепцією. Я впевнений, що це дало би великі переваги кожній з цих самостійних держав. Адже цей Союз в далекій перспективі мав би перевагу над любим об’єднанням країн, в любому світу.
Ми прекрасно розуміємо, що чим далі, в розвитку суспільства домінуючим буде величина вільних територій, корисних копалин. В цьому плані об’єднанню цих країн реальної конкуренції не на Планеті.
Безперечно складніше вирішити питання значного прискорення науково-технічного прогресу, перебудові всіх виробництв, технологій на найбільш сучасні на сьогодні в Необхідно об’єднати найкращих вчених країн цього об’єднання (а потенціал наших вчених величезний) в першу чергу на розробку найбільш необхідних надсучасних технологій. Щоб в ми накінець виготовляли на своїй власній сировині власну конкурентноспроможну продукцію світового рівня по всіх багаточисленних напрямках. Адже всім відомо, що власною сировиною, матеріалами, енергоресурсами ми забезпечені на тривалий час.
Один приклад. Після Великої Вітчизняної війни ми значно відставали США в питаннях науки по розробці атомних, термоядерних бомб, виготовленню космічних ракет, спутників.
В той час, в найкоротший строк кращих вчених Радянського Союзу було зібрано об’єднано в конструкторські бюро. за дуже короткий час наші вчені, завдяки об’єднанню, поставленим конкретним цілям, не тільки наздогнали по науковим проектам передових учених світу, але обігнали відповідно в найкоротший строк було перебудовано промисловість, яка виготоляла продукцію світового рівня.
При такому я впевнений, що досить швидко прийде той час, коди до нас будуть бажати вступити ще багато інших країн світу.
Зрозуміло, це буде тоді, коли рівень життя людей буде вищий, в інших країнах.
При вирішенні вищезгаданих питань безперечно найголовніше це вирішення питання значного підвищення рівня життя наших людей.
В все рівно об’єднаються.
Об’єднання стосується, як я уже писав багатьох інших сфер. Для прикладу візьмемо науку. Якщо візьмемо аналіз про лауреатів Нобелівських премій то побачимо, що раніше лауреатами по напрямках ставали один , рідко два. Аналізуючи останній період бачимо, що пішла тенденція, по окремих галузях нагороджують уже по 2-3 чоловіки, навіть уже значно більше учених об’єднаних роботою над певною тематикою.
Для прикладу.
1. В 2006 році в області фізики лауреатами Нобелівської стали Вальтер Матер Джордж Смут. спільна дослідницька робота, основана на даних, були отримані в 1989 році завдячуючи космічному апарату СОВЕ, допомогла доказати теорію створення Всесвіту внаслідок так називаємого Великого взриву. Американці виконали роботу, яка допомагає просунутися у вивченні процесу виникнення Всесвіту та розумінні походження галактик зірок.
2. В 2007 році лауреатами Нобелівської в області медицини стали американські вчені Маріо Капеччі Олівер а також британський колега Маріан Еванс. відкриття в області генної дослідження стволових кліток ембріонів пролили світло на процес старіння людини допомогли знайти нові, більш ефективні способи лікування рака, діабета, сердечних недомагань 3. В 2009 році лауреатами Нобелівської стали американські вчені Елізабет Блекберн, Керол Грейдер Джек Шостак, провели найважливіші дослідження кліткових механізмів старіння людини, а крім цього, ферментів, граючих роль в розвитку ракових кліток.
4. В 2007 році лауреатом Нобелівської стали спільно колишній віце-президент США Альберт Гор-молодший та Міжурядовий комітет з кліматичних змін (МККЗ) (тобто це вже досить велика група людей) вони удостоїлись такої честі, за зусилля збору та поширення знань, про викликані людською діяльністю кліматичні зміни та закладу фундаменту для заходів, потрібні для протидії таким змінам. Відмічалися, що нагороджують екологів та борців з глобальним потеплінням.
Тобто вчені добивають більших об’єднуючись. не далекий той час, коли по певних темах, напрямках, основних для розвитку нашої Планети будуть об’єднуватися для наукової роботи вчені багатьох країн. Я в цьому не сумніваюсь. В усіх напрямках результат буде там – де буде об’єднання людей, займаються подібною тематикою.
По друге – Послідовність в усьому, спадкоємність (про це говорилось вище).
По третє – створення нової моделі управління державою. На сьогодні в вона настільки не вдосконалена, що при самих ідеальних керівниках
практично кардинально позитивно зрушити все неможливо. Тобто необхідно одномоментно, реально взаємопов’язавши ланки діяльності держави починаючи з Конституції, президента, Кабінета парламенту, бюджетного, податкового та багатьох інших кодексів, діяльності вертикальної влади (сільська, селищна, міська, районна, обласна влади), судів, прокуратури, СБУ, райвідділу внутрішніх справ, система проведення виборів та багато, багато іншого створити нову надсучасну модель управління державою.
По-четверте – дотримуватись правила темпу. Тобто все заплановане своєчасно виконувати по всіх напрямках, одноразово. Якщо одна з ланок діяльності постійного напрямку буде випадати то це може все відкинути дуже назад.
По-п’яте – в окремих випадках, якщо необхідні конкретні використовувати правило прискорення. Тобто повна мобілізація відповідальних за надзвичайно важливу ділянку роботи, де погодинно все розписано.
По-шосте – Всім добре відомо, що ідея – основною формою пізнання шляхом до прискореного розвитку, проблеми.
Не секретом те, що для вирішення любої справи необхідні п’ять факторів:
- професіональні, добре підготовлені кадри;
- фінансове матеріальне забезпечення;
- модель управління з допомого якої реалізовується задумане;
- ідея;
- неодинарний лідер (організатор).
Знаємо ми те, що основним з вищеперерахованого ідея. Не маючи – відпадає все інше. не випадково. Адже ідея – це форма наукового пізнання, яка відображає зв’язки, закономірності дійсності спрямована на перетворення.
Ідея не просто відображає дійсність такою, як вона тут тепер, але розвиток в можливості, в тенденції, вона не лише суще, але належне, спрямовує пізнавальну діяльність людини на практичне перетворення дійсності.
не випадково в розвинутих країнах надзвичайно цінують, високо оплачують людей, надають конструктивні, позитивні, нові вказують шляхи реалізації.
Часто автор неординарний лідер (організатор) одною особою. Але можливо так, що автор неординарний лідер абсолютно люди. В принципі тут головне не те, що це одна або людини, а те, щоб кожний з них відповідав своєю підготовленністю, професіоналізмом по виконанню потрібних функцій на світовому Тому нам в вкрай необхідно вироблення системи впровадження нових ідей, стимулювання до кінцевого результату. Поки не будуть цінувати людей, надають реальні позитивні це не буде відповідно оцінюватися державою, важно чекати революційних зрушень.
По сьоме – можливо це бути першим проведення інтелектуальної революції. Тобто повністю перебудувати відношення держави, всього суспільства, кожної людини, до працівників, займаються інтелектуальною
працею – це вчених, винахідників, науково-технічні працівники, освітяни, медиків, працівників культури спорту.
Продумати гідне матеріальне моральне забезпечення.
По-восьме – дуже важливо не упустити той момент коли саме бути зроблений той стрибок, (це стосується усіх напрямків діяльності держави) коли вже вкрай необхідно зробити перехід старої якості до нової. Взагалі це завжди переломом у розвитку, переривом неперервності. Коли назріває критична ситуація, виникає маса проблем, то необхідно своєчасно виконати цей стрибок. Тобто прийняти рішення, конкретні – та все інше. Причому відразу визначити коли це необхідно зробити відразу, одночасно раптово, цілком. А коли все це змінюватися не відразу, не раптово, не одночасно, а поступово.
цього в значній залежить ефективність діяльності державних інституцій.
Так для прикладу у нового керівництва України не було іншого шляху, позачергово відбувати чітку горизонталь вертикаль в кадровій системі управління державою.
Якщо б цього не зробили взагалі неможливо було б рухатись вперед.
дуже правильно, що перший стрибок був зроблений в цьому напрямку. Тобто було визначено, що цей момент настав цю проблему необхідно вирішити відразу, одночасно раптово, цілком.
По-дев’яте. Повинні бути закони, дисциплінують всіх відразу, одинакові, для підлеглих, для керівництва.
По-десяте. Дуже важливо дотримуватися закону рівноваги. Це стосується всіх напрямків розвитку суспільства на кожній горизонталі, на кожній вертикалі. Адже коли порушується баланс взаємовідношень, економічних, соціальних, духовних та інших питань відразу створюються вакууми, приводять до різних негативних явищ, соціальних взривів, в природі катаклізмів, в економіці до кризису та багато іншого.
Зазвичай після цих взривів, або інших негативних явищ елементарний порядок встановлюється тільки після того, як ми повертаємо відповідну рівновагу. Тільки при рівновазі можливий рух вперед, створюються умови для творення. Розвиток суспільства вже тисячоліттями підтверджує цю істину.

Дуже важливо, щоб в рівновазі сторони несли собою позитив, нові конструктивні реальні пропозиції ними постійно відбувалися здорова, морально чиста конкуренція.  
Інакше в цей вакуум вриваються нехороші тенденції.
питання висвітлені в концепції “Створюємо інтелектуальне суспільство майбутнього” (2000 р.).

Травень 2010 року. Юрій Гецко

«Про створення міжнародного координаційного центру по співпраці з «мислителями»
Вітаємо
Вчорашній іменинник: Ляшко Діана Михайлівна – начальник відділу охорони здоровя Берегівської райдержадміністрації, лікар, м. Берегово (36 р.)
Іменниник сьогодні: Мейсарош Олеся Іванівна – працівник управління культури Іршавської районної державної адміністрації, співачка, актор (35 р.)
Цими днями іменини відзначать:
через 2 дні 17.12.2018 Вовків Маряна Владиславівна – провідний інженер виробничо-технічного відділу Мукачівської філії ПАТ "Закарпат газ", співголова творчого центру міжнародної ради "Віжи-3000", керівник філіалу творчого центру "Віжи-3000", м. Мукачево (33 р.)
через 4 дні 19.12.2018 Тарасюк Володимир Юрійович – доцент кафедри журналістики УжНУ, секретар обласної організації національної спілки журналістів України, ведучий телепрограми "Спортивний сектор" телекомпанії Тиса-1 (50 р.)
через 5 днів 20.12.2018 Німець Вікторія Андріївна – менеджер проектів альтернативних та відновлювальних джерел енергії, керівник Ужгородського філіалу творчого центру "Віжи-3000" (27 р.)
через 13 днів 28.12.2018 Митровка Михайло Миколайович – декан Ужгородського факультету Київського національного Університету культури і мистецтв, заслужений працівник культури України, м. Ужгород (79 р.)

ЧИСТОСЕРДЕЧНО ВІТАЄМО З ІМЕНИНАМИ ЧЛЕНІВ ПРАВЛІННЯ ВІЖИ-3000