Духовно-культурно-пізнавальний центр

PDFДрукe-mail

ІДЕЯ №23

Проект-ідея
„Про створення в кожному районі, області
духовно-культурно-пізнавальних центрів”

Нам відомо, що в кожній області, в кожному районі є безліч творчих дарувань. Це і письменники, поети, прозаїки, художники, скульптори, творці прикладного і народного мистецтва, композитори, солісти, прекрасні хореографічні колективи, гумористи, музиканти, фотографи, відеооператори та інші.

В кожного з цих митців є безліч творів: книг, альбомів, буклетів, CD, відеозаписів та багато інших матеріалів, що розкривають їх, та їх творчі досягнення.
Крім цього кожний регіон, область має сувенірно-рекламну продукцію про свій район, пам'ятні місця, про кращі заклади, підприємства, організації та багато іншого.
Але в основному більшість митців по всіх творчих напрямках свої власні твори мають в себе дома, частина в бібліотеці, в кращому випадку продається в окремих торгових точках. Тобто широкому загалу населення в переважній більшості ці твори недоступні.
Безеречно і те, що на місцях не має підготовлених людей, які би могли конкретно розказати про творчу діяльність цих людей.
Не має і місця з відповідною апаратурою (телевізор, відеоплеєр, музикальний центр, слайдер та інше), де б бажаючі змогли б прослухати, проглянути і прочитати творчі здобутки митців.
Крім цього на обласному рівні виготовлені збірні книги, відеокасети, CD та інше про кращих творчих людей, про їх твори, духовні і творчі досягнення.
Але вони не мають широкого доступу до жителів на місцях, до багаточислен-них туристів, які цікавляться даною тематикою.
Саме тому виникла ідея про створення буквально в кожному районному, обласному центрах духовно-культурно-пізнавальних центрів.
Тобто, бажано в центрі, багатолюдному місці відкрити невелике приміщення, або окремий відділ в великих торгових центрах, де було би сконцентровано:
- твори поетів, письменників, буклети, каталоги творів художників, CD, відеокасети з піснями, музикальними творами, хореографічними постановками, гумористичними номерами, різними творами всіх інших творчих напрямків;
- твори образотворчого та прикладного мистецтва, фото кращих фотографів;
- сувенірно-рекламна продукція всіх районів, області, України, пам'ятних місць, відомих історичних пам'яток;
- буклети, довідники, карти, схеми-маршрути, відкритки, проспекти та інша поліграфічна продукція.
Тобто, любий відвідувач має знати, що якщо він зайде в цей духовно-культурно-пізнавальний центр, то він зможе побачити, послухати, ознайомитися з духовним світом митців, їх творчістю відповідної області, району і при бажанні купити ту продукцію, яка його цікавить.
В цьому центрі мають бути створені всі технічні умови (телевізор, відеоплеєр, комп'ютер, музикальний центр та інше), які би сприяли на професійному рівні довести до відвідувачів в максимально можливій формі всі творчі здобутки митців.
Безперечно тут має бути високопрофесіонально підготовлена людина, яка зможе про все це розповісти і вміло володіє орг технікою.
Відповідно зовнішньо на центрі має бути красочна реклама, яка доступно, дохідливо, зрозуміла для населення.
І тому бажано щоб такі центри добровільно спонсорували за рахунок прибутку великі торгові центри, можливо фірми, які б виділяли для них приміщення, обладнання і оплату одного працівника.
А безпосередньо систематизацієї збору творів митців, її наповненням і координацією займалися би відповідні регіональні відділи культури.