Також читайте...

На Закарпатті вшанували пам'ять Ю.Гецко меморіальною дошкою

PDFPrintEmail

Меморіальну дошку встановили в його день народження 13 квітня 2016 року на будівлі мерії міста Берегово, почесним громадянином якого був цей добре відомий у всьому Закарпатті та на всеукраїнських території громадський діяч, віце - президент Академії оригінальних ідей України, президент українсько-угорського відділення Торгової палати України, депутат Закарпатської обласної ради - справжній патріот України, яскравий талант якого служив справі утвердження гуманізму. Юрій Гецко все своє життя присвятив глобальним ідеям пошуку шляхів поліпшення життя людства в планетарному масштабі. Пріоритетними для нього були дві ідеї: механізм управління інтелектом людини і вирішення проблеми значного продовження життя.


За своє недовге життя (Юрій Гецко помер 31 березня 2014 року, коли йому ще не виповнилося і 64), він залишив після себе багату інтелектуальну спадщину, створивши ряд громадських організацій, в тому числі і міжнародного рівня, почав і провів ряд фестивалів, конкурсів, гала-вистав, виставок, презентацій, шоу ...

Він активно популяризував український футбол, був ініціатором і одним з організаторів першого в історії незалежної України міжнародного футбольного матчу між командами України та Угорщини, який відбувся в Ужгороді у 1992 році. Юрій Гецко також був великим шанувальником гандболу, оскільки його дружина Ніна Гецко (Лобова) - олімпійська чемпіонка з гандболу в 1976 році, чемпіонка світу 1982 року, заслужений майстер спорту СРСР, яка все своє життя присвятила спорту.

У 2012 році Юрій Гецко почав новий масштабний міжнародний проект «Діти - наше майбутнє», до участі в якому були відібрані десять неординарних дітей, а сам проект передбачав відстежувати протягом цих років розвиток і становлення дитини .Однак йому, як і ще багато задумів Юрія Михайловича, не судилося реалізуватися...

Будучи оригінальною людиною при житті, Ю. Гецко відійшов у позаземні обрії теж незвично для всіх: сім'ї , друзів, знайомих , заповівши кремувати його тіло, а прах розвіяти над Тисою, щоб її води понесли його рідною закарпатською землею. Дружина Ніна каже, що Юрій був людиною, яка випередила свій час, і яку навіть вона не завжди розуміла. Дома, в кабінеті, залишилися його ідеї, записані на десятках дисків, в численних папках, які чекають свого часу, а як казав Юрій, «прийде людина, яка буде знати, що з цим робити»...31 березня 2014 року Ю. Гецко помер. Навіть в останні дні, коли його мучила непереборна хвороба, він вірив: вічне життя буде, тому що життя - це тлінність тіла і безсмертя ідеї і душі.

Оксана Дудаш, Ужгород. Фото автора
Вітаємо
Завтра день народження справляє: Гармасій Ірина Михайлівна – редактор, журналіст Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії "Тиса-1", м. Ужгород (54 р.)
Цими днями іменини відзначать:
через 1 день 21.11.2018 Гармасій Ірина Михайлівна – редактор, журналіст Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії "Тиса-1", м. Ужгород (54 р.)
Завтра день народження справляє: Рішко Микола Васильович – доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, зав. кафедрою госпітальної терапії УжНУ, голова Закарпатського товариства терапевтів і кардіологів, м. Ужгород (64 р.)
через 1 день 21.11.2018 Рішко Микола Васильович – доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, зав. кафедрою госпітальної терапії УжНУ, голова Закарпатського товариства терапевтів і кардіологів, м. Ужгород (64 р.)
через 3 дні 23.11.2018 Чухран Михайло Михайлович – автор і ведучий телепрограм телерадіокомпанії "Виноградів-ТВ", письменник гумористичних творів, м. Виноградів (64 р.)
через 14 днів 04.12.2018 Білак Марина Василівна – відома художниця з Рахова, магістр мистецтва (34 р.)

ЧИСТОСЕРДЕЧНО ВІТАЄМО З ІМЕНИНАМИ ЧЛЕНІВ ПРАВЛІННЯ ВІЖИ-3000