Також читайте...

28 травня 2013 року відбулося чергове засідання правління «Віжи-3000»

PDFPrintEmail
28 травня 2013 року у великому залі торгово-промислової палати Закарпаття відбулося чергове засідання правління міжнародної ради «Віжи-3000», яке відкрив віце-президент Ярослав Свида і на якому були присутні члени правління та запрошені гості: Іван Качур – заступник голови обласної державної адміністрації, Андрій Сербайло – заступник голови Закарпатської обласної ради, Іштван Гайдош – Народний депутат України, Маріанна Кляп – директор департаменту освіти, науки, молоді і спорту облдержадміністрації, Віталій Ерфан – заступник директора департаменту освіти, науки, молоді і спорту облдержадміністрації, начальник управління молоді та спорту, Марта Волощук – голова територіального відділення асоціації платників податків у Закарпатській області, голова ради місцевого осередку асоціації ветеранів державної податкової служби у Закарпатській області, екс-голова державної податкової служби у Закарпатській області (1990-2000р.р.), генерал-лейтенант, Іван Коршинський – голова обласної організації політв’язнів та репресованих, Народний депутат України другого скликання, кандидат медичних наук.

Також, було вирішено ряд кадрових питань. Так, додатково віце-президентами обрані: Іван Лемко – з питань науки, Наталія Шетеля – з питань духовності і культури, Йосип Вайс( США) – з питань зв’язків із зарубіжними країнами, Василь Ільницький – з питань співпраці із засобами масової інформації, Владислав Лакатош – з питань організації масових акцій, заходів, Віктор Матяшовський – із соціальних питань, Золтан Модьор ( Угорщина) - з міжнародних спортивних зв’язків, Катерина Семенченко – співголова обласного творчого центру, а також члени правління: Василь Сухі (Словаччина), Арпад Баньгеді, Ференц Нодь( Угорщина), Аскерсон Йон (Ісландія), Сандра Колаковіч (Чорногорія), Нодар Талахадзе (Грузія), Віктор Зудін (Росія), Інга Нич (Львів), Юрій Пільчевський ,Валерій Ніконенко, Антон Козловський, Богдан Білейчук ( всі з м. Київ),Мирон Маркевич ( Харків).

Після цього присутні розглянули питання порядку денного. Так, перший віце-президент Ольга Матей проінформувала присутніх про сприяння видання книги про світову оперну співачку, Народну артистку Радянського Союзу, кращу « Батерфляй» світу, три сигнальні зразки, якої вже готові, і які були продемонстровані всім присутнім. Також, було продемонстровано на кіноекрані, до речі вперше на Закарпатті, два музичні кліпи з її світового репертуару (уривки із опери Дж. Пучіні «Чіо-чіо-сан» ), за які оперна співачка була удостоєна найвищих нагород світу ), по завершенню демонстрації фільму всі присутні привітали бурхливими оплесками Гізелу Ціполу (яка до речі є першим віце-президентом міжнародної ради «Віжи-3000») і одностайно прийняли рішення просити Закарпатську облдержадміністрацію, обласну раду та Міністерство культури України при можливості сприяти виданню цієї книги.

По-другому питанню «Про створення міжнародного координаційно-наукового центру» проінформував присутніх Іван Лемко- віце-президент з питань науки, який до речі підкреслив, що якщо до сьогодні величезна робота проводиться творчим центром, спортивно-футбольною експертною радою, академічною радою сприяння духовності та іншими структурами «Віжи-3000», то практично питаннями науки, що є одним з основних наших напрямків, ми до цього систематизовано не підходили. Урахувалося і те, що з ініціативою про створення цього центру виступили молоді вчені нашого краю на чолі з Максимом Яцко, які виклали своє власне міркування, що і як би вони хотіли, щоб цей центр діяв, і які питання вони хотіли би вивчати, обговорити, а згодом реалізувати. Бажання приймати участь в центрі виявили -30 чоловік молоді, в яких великий інтелектуальний і науковий потенціал. І саме тому вноситься пропозиція затвердити склад і керівні органи ММКНЦ. Так, її головою затверджено Максима Яцко, заступниками Олександра Волощук, Наталію Брохун, Олега Волчанського, Артура Мигалко, Українець Романа,а членами також вже досить відомих у нашому краї молодих особистостей. Частина з членів ММКНЦ ( до речі, це молодь з великими інтелектуальними можливостями нагороджується вперше і в майбутньому, щороку, в травні місяці, буде нагороджуватися й надалі) були нагороджені міжнародними нагрудними знаками «Віжи-3000», це: Наталія Брохун, Олександр Волощук, Мирослав Гісем, Олег Волчанський, Франциск Ерфан, Владислав Лакатош, Діана Ляшко, Денис Ман, Юрій Марко, Михайло Пожега, Катерина Семенченко, Українець Роман, Олег Шляхта, Оксана Штефаньо, Максим Яцко, а членами ММКНЦ обрані крім вище згадуваних: Олеся Балог, Наталія Імре, Стефанія Митровські, Андрій Несух, Вікторія Німець, Людмила Орос, Віталій Поливода, Іван Полюжин, Єлізавета Реміцкі, Олександра Терембець, Євгенія Шмирьова, Лівія Ярош.
Після чого Максим Яцко запропонував присутнім затвердити план роботи ММКНЦ на 2013-2015р.р. Ось деякі з цих питань, що плануються розглянути: а). про можливість створення єдиного керівного органу світу (ЄКОС), міжнародного координаційного наукового центру (ММКНЦ) та побудова міста «Вселюжі». / вересень2013р./; б). «Про створення нової сучасної моделі управління Україною»/ жовтень2013р./; в). Про впровадження в Україні нової моделі управління інтелектом та духовності людини у вільний час./ листопад 2013р/; г). Про нову модель управління і розвитку спорту та футболу в Україні. / лютий 2014р./;д). Про можливість побудови в Берегівському районі термального лікувально-оздоровчого та реакраційного містечка «Анна-Марі та Марі-Анна», в рамках міста «Вселюжі» / квітень 2014р./; е). Про впровадження в кожному місті і районних центрах України: «Моделі поваги до людей, потрібності та затребуваності їх до суспільства» та «Культурно-пізнавальних центрів»/ листопад 2013р./; є).Про можливість впровадження в Закарпатті « Парка зірок Планети», в рамках мегаполіса «Вселюжі» /листопад 2013р./; ж).Про проект Великого Герба України та слів до гімну України /жовтень 2013р./; з). Про проект талісману для збірної України, для футболу, для всіх футбольних вболівальників / лютий 2014р./; к).Про проект по підготовці до «Євробаскет-2015», який відбудеться в Україні. А також, обговорювалися й інші питання та їх реалізація: а). конкурс на кращу наукову роботу серед учнів шкіл / вересень 2013р./; б).Конкурс на кращу наукову роботу серед студентів /жовтень 2013р./;в).Підтримка підприємницьких ініціатив ( підприємницької діяльності) молоді/ листопад 2013р./; г). «Реалізація соціальних проектів для молоді». /лютий 2014р./; д). Формування системи бізнес планування на наукових засадах спеціально для молоді /травень 2014р./ е). Формування ефективної системи кредитування молоді для реалізації їхніх потреб /квітень 2014р./;є).Формування ефективної системи охорони здоров’я молоді / вересень 2014р./ ж). Формування естетичного світогляду молоді / жовтень 2014р./ та інші.
В 2014 році в ММКНЦ мають можливість вступити кращі молоді вчені України, а в 2015 р. зарубіжних країн, які цікавляться основними напрямками діяльності міжнародної ради «Віжи-3000». Це вирішення питань значного продовження людини та консолідація всіх можливих сил на виховання високоінтелектуальної, морально чистої, фізично здорової людини. Як сказав Юрій Гецко, в перспективі всі питання засідань правління міжнародної ради «Віжи-3000» будуть обговорюватись тільки після того, як попередньо ці питання будуть обговорені членами ММКНЦ і всі пропозиції молоді, ідеї будуть обов’язково враховані. Адже, молодь це наше майбутнє і ми маємо відкрити для них всі можливості для розкриття своїх дарувань, відкрити «зелену дорогу» для їх професійного росту в цих сферах діяльності.

По-третьому питанню інформував присутніх з питань спорту віце-президент Ярослав Свида - де обговорювались питання можливості проведення всеукраїнських акцій « Футбольне Закарпаття-2013» та «Людина футболу України-2013», де він коротко проінформував присутніх про зміст листа до президента федерації футболу України Анатолія Конькова, де в тому числі було підкреслено, що ще в 1997р.,1998р. нашою організацією спільно з всеукраїнськими газетами « Команда», «Український футбол», телепрограмою «Футбол від УТН», «Першого каналу», радіо «Ера», було організовано на той час дуже популярні, найрейтенговіші всеукраїнські акції: «Людина футболу України 1997р.,1998р.». підсумком яких були величезні гала-вистави в м. Києві, де були нагороджені кращі представники футболу в дев’яти номінаціях. Серед Лауреатів були: Андрій Шевченко, Сергій Ребров, Олег Лужній, Олександр Шовковський, Валерій Лобановський, Валерій Пустовойтенко, Григорій Суркіс, Ренат Ахметов, Олег Базилевич, Михайло Фоменко,Йожеф Сабо, фірми «Кока-кола», « Адідас», «Запоріжсталь» та багато інших. Для всіх присутніх було продемонстровано фрагменти з цих відеофільмів першого каналу і про ці дві гала-вистави 1997р.,1998р. Враховуючи , що за п'ятнадцять років подібні акції в Україні не проводились, нами запропоновано ,під егідою федерації футболу України поновити проведення цього конкурсу.

А по другій акції, якщо буде підтримка відповідних органів ФФУ, облдержадміністрації, обласної ради Ужгородської міської ради, ФФЗ та провести акцію «Футбольне Закарпаття-2013», де будуть на гала-виставі продемонстровано , яку велику роботу провели Закарпатці по розвитку футболу, будуть нагороджені вихідці із Закарпаття,які принесли футбольну славу нашому краю за всю нашу історію, буде продемонстровано тринадцять проектів творчого центру «Віжи-3000», де все підготовлено (сценарій, режисура, тексти пісень, музика, хореографія та багато іншого) кращими представниками творчих сил всіх тринадцяти районів Закарпаття.

На правлінні було прийнято рішення про нагородження різноманітними міжнародними призами «Віжи-3000» тих людей, які в 1997,1998р.р. провели велику організаційну роботу по підготовці і проведенню цих всеукраїнських конкурсів це: Попов Анаталій – перший віце-президент федерації футболу України, Воскресенський Борис – заступник голови комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань ФФУ, Никоненко Валерій – помічник президента ФФУ, Бондаренко Сергій –головний редактор всеукраїнської газети «Український футбол», Пільчевський Юрій – головний редактор Інтернет видання « Спорт-обоз», Карман Юрій – головний редактор всеукраїнської газети «Команда», Сай Юрій – власний кореспондент газети « Факти, коментарі», Семененко Олексій – віце-президент футбольного клубу «Динамо - Київ», Липенко Олександр – футбольний журналіст, ведучий, Зіновєва Зоряна – продюсер, режисер, Попович Мар’яна – ведуча, Моторний Микола – футбольний журналіст. Також, було прийнято рішення про нагородження подібними різноманітними призами кращі засоби масової інформації України та індивідуально тих , хто за останні три роки зробив найбільше по популяризації та пропаганді футболу в нашій країні. Це всеукраїнські газети і журнали: газета «Український футбол», газета «Команда»; журнал «Футбол», газета «Футбольное обозрение» та міжнародна газета « Спорт –експрес». Телепрограми: «Великий футбол» телеканалу «Україна» та « Про футбол» телеканалу «2+2». Радіопрограма радіо « Ера». Інтернет видання: Футбол UA, ФК « Шахтар», UA Футбол, ФК « Металіст», ФК «Динамо « Київ», ФК «Дніпро». Індивідуально: Браницький Віктор, Щербачев Валентин, Шустер Савік, Мага Петро. Закарпатські ЗМІ: «Новини Закарпаття» (Сінишин Роман), «Карпаті ігоз сов» (Сабов Олександр), «Срібна – земля» (Василь Гаджега).

Враховуючи, що основні представники масової інформації, які висвітлюють футбольну тематику будуть присутні в нас в Закарпатті, на цьому заході, то ті її представники, які побажають спільно з правлінням міжнародної ради «Віжи-3000» провести всеукраїнський конкурс «Людина футболу України-2013», а також провести конкурс на кращу пісню на футбольну тематику, а також на талісман для збірної України з футболу підпишуть угоду про спільне проведення цих трьох всеукраїнських конкурсів.

Крім цього прийнято рішення за величезний вклад в розвиток футболу в Україні, зарубіжних країн, нагородити міжнародними призами «Віжиє» Григорія Суркіса, Рената Ахметова, Бориса Колесникова, Валерія Пустовойтенка, Олександра Ледиду. Міжнародними призами «Віжи-3000»: Олега Блохіна, Андрія Шевченко, Ігоря Белінова, Мірчо Луческу, Мирона Маркевича, Михайла Фоменка, Ігоря Суркіса.

По-четвертому питанню «Про продовження постановки віжи-рок «Анна-Марі та Марі-Анна » інформувала присутніх перший віце-президент з питань перспективи Ольга Матей. Спочатку було продемонстровано відео кліп про дев’ять блоків, цієї вистави, а потім Ольга Матей повідомила, що дана постановка, сценарій якої був написаний ще в далекому 1976 році, ставиться творчою групою, творчого центру міжнародної ради «Віжи-3000».

По сюжету віжи-рок “Анна-Марі і Марі-Анни” головні героїні, дві дівчини, з абсолютно протилежним характером, темпераментом, поведінкою. Одна сповідує вільну любов, інша романтичну. Весь сюжет, всі події розгортаються навколо цього. Одним словом мова йде про величезне непередбачуване кохання.

Віжи-рок – це суміш різноманітних музичних жанрів. На сьогоднішній день з двадцяти п’яти блоків підготовлено дев’ять. Автори ідеї сценарію, режисура «Віжи-3000», продюсер - Жужанна Бабич, музичний редактор та автор музики - Іван Бабич , автор слів – Валентина Турта. Хореографічні постановки шоу-гурту « Стріт-Денс» ( керівник Тетяна Борка, хореограф Аніта Медьєші), зразковий танцювальний колектив шоу-гурту «Атас» (керівник Світлана Кононенко) м. Берегово. Головні ролі виконують: Олеся Мейсарош, Василь Кузан (Іршавщина), Ліля Немеш, Іван Кравчик (Мукачівщина), Людмила Кручак ( м.Берегово), Андрій Несух (Ужгород), Аліна Паш (Тячівщина).

До завершення постановки планується підготовка, крім блоків із сучасною музикою, ще чотири потужних народних фольклорних блоки (з яких два українських та два закарпатських блоки), один ромський, один оперний, який виконуватимуть кращі Закарпатські оперні співаки: Петро Матій, Олександр Садварі, Надія Підгородська, Олександр Товт, Оксана Ільницька, інші. Та блок в якому братимуть участь кращі юні академічні вокалісти Ужгородського музичного училища ім. Д.Задора. Хореографічні композиції до кожного блоку будуть виконувати кращі хореографічні колективи Закарпаття.

По даному проекту було прийнято рішення, про необхідність закінчення постановки віжи-рок «Анна-Марі та Марі-Анна» до 28 травня 2014 року.

По-пятому питанню «Про можливість реалізації проекту на Закарпатті» Парк зірок Планети» інформував віце-президент Віктор Яцко, який повідомив, що враховуючи те, що для багатьох жителів Закарпаття, України, зарубіжних країн було би цікаво визначити найвідоміших людей щороку на Планеті, які би за рішенням голосування жителів багатьох країн, правління академічної ради нагороджувалися спеціальними призами на раз в рік проводимій гала-виставі і вони залишали відтиски своїх долоней на спеціально підготовлених декоративних формах, де би були і їх фото, текст про них і як уже згадувались відтиски долоней. Ці декоративні форми були би розміщені в одному з найгарніших місць( це чудово неповторима природа), на віддалі 25-30 метрів одна від одної. Це місце би називалось» Парк зірок Планети». Всі хто бажав би відвідати цей парк, змогли би пройтися на спеціально зроблених алеях і познайомитися через декоративні форми з найвідомішими особистостями Планети, їх духовним світом.

Декоративна форма буде облаштована звуковим механізмом, який при бажанні відвідувачів – при натиску певних кнопок буде розповідати про досягнення лауреата за бажанням на семи основних світових мовах.

Було прийнято рішення про оголошення конкурсу для бажаючих впровадити даний проект для всіх Закарпатських організацій, санаторіїв, оздоровчо-туристичних закладів, лісгоспів, фірм, внести пропозиції щодо розміщення на їх території» Парку зірок Планети»

Після отримання заявок, які приймаються до 01 жовтня 2013 року на конкурсній основі правлінням «Віжи-3000» з бажаючих буде визначено переможця, на території якого в перспективі буде розташований « Парк зірок Планети», гала-вистава в перспективі проводитиметься , щороку , в червні місяці в м. Ужгород.

По-шостому питанню «Про розробку і внесення пропозиції про проект Великого Гербу України інформували Юлія Кілару - віце-президент та Михайло Белень - відомий скульптор, філософ. Юлія Кілару повідомила, що ми вважаємо те, що Україна вже на кінець має мати власний Великий герб України і виклала ідею членів «Віжи-3000» як він має виглядати. По колу має бути композиція з квітів Едельвейс. (Ця квітка росте тільки в Україні, в горах Карпатах. Згідно легенди вона є квіткою кохання і якщо її знайти і торкнутися то збуваються мрії тієї людини, що знайшла Едельвейс і торкнулася її , тобто збуваються мрії всіх Українців). Внизу композиції з квітів Едельвейса має бути текст: «Доброта, чистота», тобто ми українці несемо для своїх людей та інших жителів Планети добро, чистоту у всьому і у всіх відношеннях. В середині Герба (кругом композиція з квіток Едельвейс) внизу півколом жовтий колір, який символізує засіяне жито, нашу землю (Україну) і виражає собою доброту, достаток та можливості самореалізації. На фоні жовтого кольору написано слово «УКРАЇНА» синім кольором. Біля верхньої частини з квітів Едельвейса фон середини Герба голубий, який символізує небо, чистоту, значне продовження життя українців. На фоні голубого кольору розміщена лелека в момент пориву до злету, що характеризує оптимізм, стремління до народження всього нового, позитивного для українського народу. Зверху Герба, де сходиться з двох боків вінок із квіток Едельвейса розміщується малий Герб України (Тризуб).

Михайло Белень розповів присутнім про специфіку розробки дизайну даного герба. Було прийнято рішення підтримати ідею, як має виглядати Великий Герб України і просити Михайла Беленя на основі цієї ідеї, до 21 вересня 2013 року підготувати дизайн гербу для обговорення.

По-сьомому питанню інформувала віце-президент Кінч-Тетерюк Юлія , яка внесла пропозицію про затвердження обличчя «ВІЖИЄ» Наталію Імре, члена ММКНЦ, студентку угорського педагогічного інституту
ім. Ракоці ІІ. Пропозиція була одностайно схвалена.

Підсумки засідання правління дуже стисло підвів Юрій Гецко, який просив, щоб всі питання , які стосуються науки були згідно нашого плану реалізовані в 2013-2015р.р. Всі 37 проектів творчого центру завершити до 2013-2014 роки і всі ці проект-ідеї продемонструвати для Закарпатців на гала-виставі в грудні 2014 року, спортивно-футбольній експертній раді згідно плану регулярно проводити свої акції, конкурси 2013-2014р.р. Враховуючи, що наша організація діє вже 52 роки (з 1961 року) і за цей час були чотири форми діяльності («Нодол», «Глобус», «Віжибу», «Віжи-3000»). З цього року «Віжи-3000» структурно переходить у завершальну п’яту форму діяльності «Віжиє».

Різниця між згаданими організаціями полягає в тому, що основним завданням «Віжи-3000» було розроблення проект-ідей, робочих планів, шляхів їх реалізації і це все нами на сьогодні виконано. «Віжиє» ж має всі наші проект-ідеї конкретно реалізувати, впровадити в життя за період з 21.11.2013року по 05.03.2047 рік.

І на завершення були вручені призи міжнародної ради « Віжи-3000» кращим представникам нашого краю. Так, міжнародний нагрудний знак « Віжи-3000» отримав Коршинський Іван Юрійович – керівник Закарпатської крайової організації політв’язнів та репресованих, Народний депутат україни другого скликання, кандидат медичних наук. Міжнародним призом «Віжи-3000» були нагороджені: Гайдош Іштван Ференцович – народний депутат України, Лемко Іван Степанович – директор науково-практичного обєднання «Реабілітація», Яцко Віктор Федорович – директор аудиторської фірми «Респект-Конфіденц». Міжнародний приз «Карпатський ведмідь» отримали: Лупяк Іван Михайлович – генеральний директор фабрики головних уборів «Хуст», Папіш Михайло Юрійович – головний редактор міської газети «Берегово».

Прес-служба міжнародної ради «Віжи-3000»

ФоторепортажВітаємо
Вчорашній іменинник: Мейсарош Олеся Іванівна – працівник управління культури Іршавської районної державної адміністрації, співачка, актор (35 р.)
Завтра день народження справляє: Вовків Маряна Владиславівна – провідний інженер виробничо-технічного відділу Мукачівської філії ПАТ "Закарпат газ", співголова творчого центру міжнародної ради "Віжи-3000", керівник філіалу творчого центру "Віжи-3000", м. Мукачево (33 р.)
Цими днями іменини відзначать:
через 1 день 17.12.2018 Вовків Маряна Владиславівна – провідний інженер виробничо-технічного відділу Мукачівської філії ПАТ "Закарпат газ", співголова творчого центру міжнародної ради "Віжи-3000", керівник філіалу творчого центру "Віжи-3000", м. Мукачево (33 р.)
через 3 дні 19.12.2018 Тарасюк Володимир Юрійович – доцент кафедри журналістики УжНУ, секретар обласної організації національної спілки журналістів України, ведучий телепрограми "Спортивний сектор" телекомпанії Тиса-1 (50 р.)
через 4 дні 20.12.2018 Німець Вікторія Андріївна – менеджер проектів альтернативних та відновлювальних джерел енергії, керівник Ужгородського філіалу творчого центру "Віжи-3000" (27 р.)
через 12 днів 28.12.2018 Митровка Михайло Миколайович – декан Ужгородського факультету Київського національного Університету культури і мистецтв, заслужений працівник культури України, м. Ужгород (79 р.)

ЧИСТОСЕРДЕЧНО ВІТАЄМО З ІМЕНИНАМИ ЧЛЕНІВ ПРАВЛІННЯ ВІЖИ-3000