Космічний ліфт, світовий уряд та тисячі ферм в океані…

PDFPrintEmail
Громадський діяч із закарпатського Берегова, президент Міжнародної ради «ВІЖИ-3000» Юрій Гецко усе своє свідоме життя присвятив глобальним ідеям із покращення життя людства від районного до міжнародного масштабів. У 2012 році виповнюється рівно 50 років з того часу, як він став продукувати свої незвичайні задуми. За той час їх назбиралося близько 300. 57 із них — запатентовані і вже впроваджуються у життя. Серед чудернацьких проектів закарпатського глобаліста і пошук ліків для безсмертя, і побудова ідеального міста, і впровадження ідеальної моделі управління планетою. Про останню ідею, яка, на думку пана Юрія, вже через десяток-другий років почне покращувати життя землян — наша розмова.
— Юрію Михайловичу, на Закарпатті й по всій Україні вас асоціюють із заснованими вами громадськими проектами «Віжибу», «Віжи-3000», «Віжиє». Як розшифровуються ці абревіатури?

— Це дуже просто. «Віжибу» – Вічне життя буде, «Віжи-3000» – Вічне життя в третьому тисячолітті, а «Віжиє» – Вічне життя є. Власне сам вислів «Вічне життя» треба розуміти «Значне продовження життя людини».

«Віжибу» – це організація, яка діяла з 1993 по 2003 рік. В цей період обговорювався проект моделі, що необхідно зробити, аби значно продовжити життя людини.

«Віжи-3000» це організація – яка почала діяти в 2003 році і має діяти до 2013 року. В цей період було повністю розроблено модель управління Планетою, запроектовано що і як необхідно зробити, щоб значно продовжити життя людини.

«Віжиє» – це організація, яка почне діяти з 2013 року. Її основна функція — організувати роботу з вирішення проблем продовження життя людини.

— Пригадуєте свою першу ідею?

— Все своє свідоме життя я присвятив двом ідеям, які викладені в концепціях. Одна — «Механізм управління інтелектом людини у вільний час», яку я написав у 1963 році у 14-річному віці, друга — написана в 1967 році — «Що необхідно зробити, щоб значно продовжити життя людини (це основні 33 проблеми) і модель управління Планетою», та «Єдиний керівний орган світу» (ЄКОС).

Реалізація цих двох концепцій протягом усього життя для мене є пріоритетом. До речі, по першій концепції було практично зроблено дуже багато, і досвід був узагальнений на весь Радянський Союз.

Скільки ж власних проектів-ідей було у мене, я не рахував, але більше трьохсот це точно. На сьогодні ж офіційно запатентовані 57, які за масштабами різні (від районних, регіональних, обласних, всеукраїнських до досить потужних міжнародних). От реалізацією цих 57 проектів-ідей ми зараз і займаємось.

— Можете детальніше розповісти про ваш «рецепт» успішного управління планетою?

— Звичайно. Мова піде про створення єдиного керівного органу світу (ЄКОС) та координаційного наукового центру (КНЦ). Я коротко розшифрую.

По-перше, це — побудова моделі управління Планетою, тобто створення єдиного керівного органу світу, скорочено (ЄКОС) та інструкцій, як ця модель має функціонувати.

По-друге — визначені основні 33 проблеми, які потрібно вирішити на Планеті, щоб значно продовжити життя людини.

По-третє, використовуючи основні закони філософії (заперечення заперечення, єдності і боротьби протилежностей, переходу кількісних змін в якісні) пропонується нова суспільно-економічна формація «Вижиізм».

По-четверте, я розписав яку організаційну роботу необхідно зробити і як, щоб розпочати і в перспективі реалізувати цю надважку проект-ідею. Це дуже стисло.

— Ви кажете про 33 світові проблеми…

— Так, це — надважливі завдання, котрі потрібно вирішити у найближчі роки. Перш за все, потрібно зробити конкретні кроки на шляху глобалізації й інтеграції світу; створити світовий парламент, світовий уряд, тобто ЄКОС; створити світову поліцію, світовий суд і інші необхідні правоохоронні органи; ООН повністю перетворити в принципово нову організацію, яка буде доповненням до моделі управління ЄКОС. Але певно реальнішим буде прогресивні функції ООН викласти в діяльність ЄКОС; світовому суспільству в найкоротші строки необхідно чітко розробити регламент прав і обов’язків всім жителям та окремо кожній країні планети Земля, яких вони мають обов’язково дотримуватися. А, відповідно, світова співдружність має виконувати свої обов’язки і забезпечувати всіх тим, що визначено в регламенті. В цьому ж документі необхідно визначити суворі санкції, які будуть прийматися до тих, хто порушив правила співжиття світового співтовариства як до кожної людини, так і до кожної країни…

— А як ваша модель працюватиме з економічної точки зору?

— Це теж враховано. Потрібно створити світову банкову систему і перебудувати повністю фінансово-економічні взаємовідношення в світовому співтоваристві; необхідно створити сучасну, розумну кредитну систему вільних грошей, щоб ми не обдирали майбутні покоління, наших дітей, внуків, а навпаки — зробили для них потужний фінансовий резерв, і цим дали їм у майбутньому можливість для позитивного розвитку всіх основних сфер діяльності світового співтовариства. Слід також створити постійно діючу наукову раду, яка уже в найближчий час буде розглядати, вносити пропозиції з важливих спірних питань. Для прикладу, кому належить дно Льодовитого та інших океанів, Антарктида, Місяць та багато інших подібних питань. Обов’язково потрібно подумати над створенням єдиної світової валюти, яка не належатиме окремій державі, регіону, а належатиме всім (ЄКОС) – тобто вона повинна бути нічия…

— Це, мабуть, не повний перелік усіх проблем, які ви визначили пріоритетними…

— Звичайно, не повний. До прикладу,у галузі безпеки я пропоную передати всю ядерну енергетику, атомну зброю ЄКОС; передати всю ракетно-космічну техніку ЄКОС; передати всі природні ресурси ЄКОС. Адже вони належать кожному жителю планети і кожен повинен за це отримувати ренту (прибуток). Необхідно зробити серйозні корективи народжуваності, генетиці і т.д. При цьому повинні бути прийняті серйозні зобов’язання, що межа народжуваності визначається продуктивністю праці і багатством накопичення на душу населення. Потрібно ткож зробити серйозні корективи з питань великого розриву між багатими і бідними як окремо взятих країн, регіонів, так і конкретно всіх жителів Планети. Це означає, що ні колосальний розрив багаті-бідні всередині країни, ні прірва між багатими і бідними країнами недопустима. Саме тому програма боротьби з бідністю у світі повинна ділитися на дві частини: вирівнювання рівня життя в межах однієї країни і вирівнювання добробуту у світі; необхідно продумати і перейти на мало-енергетичну, мало-затратну цивілізацію; необхідно на науковій основі продумати програму генетичного контролю.

Необхідно також продумати програму вивчення життя Сонця, зірок, самої Землі, кліматичні цикли за схемами довгих хвиль геніального Кондратьєва. Треба з’ясувати закони створення і руху циклонів та антициклонів, загально-земельного потепління і багато іншого. На основі вищезазначеного — продумати наукову програму захисту від катастроф, природних катаклізмів, ціна яких уже стала грандіозною. І останній 33-ій напрямок, певно найважливіший, це — розвиток фундаментальної і прикладної науки: медицини, фізики, хімії, біохімії, біології, біофізики, геронтології та багато інших.

Словом, мова про об’єднання зусиль кращих науковців, самородків з усіх країн світу у вирішенні різноманітних проблемних питань значного продовження життя людини. Всі ці люди, гадаю, переважно будуть працювати і проживати на одному місці, яке визначить ЄКОС. Мені б хотілося, щоб це було зібрано на Закарпатті у місті «Вселюжі» (Всесвіту любима жінка) на території чотирьох низинних районів нашого краю.

— Ви кажете про дуже глобальні речі. Мабуть, переважна більшість жителів Планети навряд чи вірять у можливості їх реалізації?

— Безперечно, що це зробити не дуже просто і багато-хто з іронією ставиться до моїх ідей. Але все вищесказане мною — закономірно. Я знаю, що для людства потрібен час, аби інтелектуально сприйняти, усвідомити це все. Але якщо порівняти сприйняття цих проект-ідей 30 років тому і зараз, то видно що значна частина жителів Планети вже досить реально сприймають ці колись для них утопічні ідеї. Наведу лише один приклад. Так, Бі-Бі-Сі звернулася до читачів із пропозицією поділитися своїми думками і припущеннями про те, як зміниться життя на планеті через 100 років. Відомі світові футурологи Іван Пірсон та Патрік Такер коментують припущення читачів про те, як виглядатиме світ у 2112 році. І що цікаво, вже досить значна їх кількість прогнозують вирішення тих проблем, про які я писав у 1967 році і пізніше. Для прикладу, ось окремі з 15 їхніх прогнозів на майбутнє сторіччя:

- в океані діятимуть тисячі ферм, які вироблятимуть продовольство в нечуваних масштабах;

- завдяки досягненням генетики нам вдасться створити людей з високим рівнем інтелекту, які володіють безсмертям;

- ми навчимося повністю контролювати погоду;

- буде введена єдина світова валюта;

- термоядерний синтез стане реальністю;

- у світі залишиться всього три мови – англійська, іспанська, китайська (правда я стверджую, що вона буде єдина основна);

- космічний ліфт зробить космос доступним всім;

- шлюб зміниться укладенням щорічних контрактів;

- суверенні держави зникнуть, їм на зміну прийде світовий уряд.

Можна наводити безліч інших прикладів. Я просто вважаю, що світове співтовариство не має чекати, коли це все почнеться, а вже сьогодні активно включатися в роботу і змінювати своє ж майбутнє.

Павло БІЛЕЦЬКИЙ для “Час Закарпаття”, 13 лютого 2012 року
Вітаємо
Вчорашній іменинник: Ляшко Діана Михайлівна – начальник відділу охорони здоровя Берегівської райдержадміністрації, лікар, м. Берегово (36 р.)
Іменниник сьогодні: Мейсарош Олеся Іванівна – працівник управління культури Іршавської районної державної адміністрації, співачка, актор (35 р.)
Цими днями іменини відзначать:
через 2 дні 17.12.2018 Вовків Маряна Владиславівна – провідний інженер виробничо-технічного відділу Мукачівської філії ПАТ "Закарпат газ", співголова творчого центру міжнародної ради "Віжи-3000", керівник філіалу творчого центру "Віжи-3000", м. Мукачево (33 р.)
через 4 дні 19.12.2018 Тарасюк Володимир Юрійович – доцент кафедри журналістики УжНУ, секретар обласної організації національної спілки журналістів України, ведучий телепрограми "Спортивний сектор" телекомпанії Тиса-1 (50 р.)
через 5 днів 20.12.2018 Німець Вікторія Андріївна – менеджер проектів альтернативних та відновлювальних джерел енергії, керівник Ужгородського філіалу творчого центру "Віжи-3000" (27 р.)
через 13 днів 28.12.2018 Митровка Михайло Миколайович – декан Ужгородського факультету Київського національного Університету культури і мистецтв, заслужений працівник культури України, м. Ужгород (79 р.)

ЧИСТОСЕРДЕЧНО ВІТАЄМО З ІМЕНИНАМИ ЧЛЕНІВ ПРАВЛІННЯ ВІЖИ-3000