Білак Лариса

Білак Лариса - актор, соліст, режисер.

Білак Лариса народилася 2 липня 1954 року в м. Черкаси, артистка облмуздрамтеатру.

Свій творчий шлях розпочала 30 років тому, навчаючись в Хустському училищі культури та працюючи артисткою Закарпатського обласного музично-драматичного театру. Закінчила Київський Національний університет культури і мистецтв. Спеціальність “Театральне мистецтво“. Кваліфікація – режисера драматичного театру.

Член Національної спілки – театральних діячів України. За цей тривалий творчий період вона проявила себе як обдарована артистка з великими потенційними можливостями, а також як не пересічна, яскрава особистість, що заслужила у жителів Закарпаття, любителів театрального мистецтва, глибоку повагу та любов вдячних глядачів всієї України. Нею створено на сцені театру понад 100 яскравих жіночих образів в т.ч. Катерини (“Варнак” Т.Г.Шевченко), Мавка (“Лісова пісня” М.Кропивницького), Галі (“Ніч під Івана Купала” М.Старицького), Венери (“Енеїда” І.Котляревського), Дездемони (“Отелло” В.Шекспіра), Яни (“Яна” В.Чавела), Оленка (“Жменяки” М.Томчаній), Олена (“Повінь” Ф.Потушняк), та інших, за що неодноразово нагороджувалась почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради. Визнавалась переможницею та лауреатом міжнародних театральних фестивалів. На другому міжнародному театральному фестивалі “Інтерарт” їй була присуджена І премія за кращу жіночу роль Оксани з вистави “Бояриня” Л.Українки. Стала лауреатом обласної премії імені братів А. та Ю.Шерегіїв за роль Джені у виставі “Дженні Герхарт”.

Лариса Білак знялась у головних ролях в телесеріалі Укртелефільму “Горить моє серце” за творами Л.Українки – “Прощання”, “Грішниця”, “Айша і Мохамед”. За багатогранний її талант, створення яскравих жіночих образів Лариса Білак удостоєна медаллю “За трудову доблесть”, а в 1993 році було присвоєне високе і почесне звання Заслужена артистка України.

Незмінна ведуча концертів в Національному палаці України під час творчих звітів митців Закарпаття, та заключного концерту Всеукраїнського огляду народної творчості, Урядового концерту до 8-Березня, а також ведуча Гранд-концерту з нагоди 10-річниці незалежності україни в м. Києві. В 2005 році влітку виступила з творчою поетичною програмою в м. Києві на Всесвітньому конгресі українців з усього світу. Репрезентувала мистецтво Закарпаття у верховній Раді.

Указом президента України від 15 березня 2004 року Білак Ларисі Олексіївній майстру сцени Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру було присвоєно почесне звання “Народний артист України”.

У 2004 році була нагороджена почесним орденом Міністерства культури України “За багаторічну плідну працю в галузі культури”.Нагороджена ювілейною Медаллю “50 років Держтехнагляду України” 28 серпня 2008 р., відзнакою – медаллю управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації 2 липня 2009 р. Нагороджена нагрудним знаком міжнародної ради “Віжи-3000”.

Лариса Білак активний громадський діяч. Художній керівник творчого колективу дітей-сиріт з опікунських сімей “Нова сім’я”. Під її керівництвом було створено дитячий театр, що об'єднує 180 маленьких акторів, які виступають у трудових, військових, учнівських колективах.

За свою невтомну, багатогранну театральну та активну громадську діяльність Лариса Олексіївна Білак заслужила у жителів та краю великий авторитет та глибоку повагу.

Вітаємо
Вчорашній іменинник: Ляшко Діана Михайлівна – начальник відділу охорони здоровя Берегівської райдержадміністрації, лікар, м. Берегово (36 р.)
Іменниник сьогодні: Мейсарош Олеся Іванівна – працівник управління культури Іршавської районної державної адміністрації, співачка, актор (35 р.)
Цими днями іменини відзначать:
через 2 дні 17.12.2018 Вовків Маряна Владиславівна – провідний інженер виробничо-технічного відділу Мукачівської філії ПАТ "Закарпат газ", співголова творчого центру міжнародної ради "Віжи-3000", керівник філіалу творчого центру "Віжи-3000", м. Мукачево (33 р.)
через 4 дні 19.12.2018 Тарасюк Володимир Юрійович – доцент кафедри журналістики УжНУ, секретар обласної організації національної спілки журналістів України, ведучий телепрограми "Спортивний сектор" телекомпанії Тиса-1 (50 р.)
через 5 днів 20.12.2018 Німець Вікторія Андріївна – менеджер проектів альтернативних та відновлювальних джерел енергії, керівник Ужгородського філіалу творчого центру "Віжи-3000" (27 р.)
через 13 днів 28.12.2018 Митровка Михайло Миколайович – декан Ужгородського факультету Київського національного Університету культури і мистецтв, заслужений працівник культури України, м. Ужгород (79 р.)

ЧИСТОСЕРДЕЧНО ВІТАЄМО З ІМЕНИНАМИ ЧЛЕНІВ ПРАВЛІННЯ ВІЖИ-3000